Marzyliśmy o lepszej

dyrektor operacyjna
Autorska Szkoła Podstawowa
Bezpieczna Przystań

Zderzenie z systemem edukacji doprowadziło mnie do tego, że postanowiłam otworzyć swoją szkołę, aby stworzyć mojemu synowi i innym dzieciom miejsce przyjazne do nauki.

Uważam, i znajduje to uzasadnienie w wielu badaniach naukowych, że aby człowiek mógł się rozwijać i uczyć się nowych rzeczy, musi czuć się bezpiecznie. To jest podstawa jakiegokolwiek rozwoju. Po długiej wędrówce w poszukiwaniu takiego właśnie miejsca, czyli dającego poczucie bezpieczeństwa, zrodził się pomysł stworzenia własnej szkoły podstawowej, którą jest właśnie „Bezpieczna Przystań”. Dlaczego właśnie „bezpieczna”? I dlaczego „przystań”?

Z zamiłowania jestem żeglarką i przystań zawsze kojarzyła mi się z miejscem, w którym mogę się schronić przed burzą, sztormem, a także znaleźć bezpieczne schronienie na noc. W przystani nic mi nie zagraża, tam czuję się dobrze. Dlatego też bezpieczna, bo poczucie bezpieczeństwa jest podstawą do jakiegokolwiek rozwoju. Aby móc rozwijać musimy czuć się bezpiecznie.

Droga do myśli o utworzeniu szkoły trwała trzy lata. Dla jednych krótko, dla innych długo. Dla mnie była to droga długa i wyboista. Gdy mój syn skończył swoją przygodę z przedszkolem, w którym spędził pięć szczęśliwych lat, zaczęła się nasza droga przez mękę.

Syn uczęszczał do różnych szkół, systemowych i prywatnych, w każdej brakowało solidnego połączenia wizji, metodologii, konsekwencji i skupienia na dziecku.

W grudniu 2022 stwierdziłam, że muszę stworzyć własne miejsce, w którym moje dziecko będzie mogło się bezpiecznie uczyć. W tym celu postanowiłam stworzyć szkołę, która będzie nastawiona na wzajemny szacunek i możliwość własnego rozwoju dziecka. Aby ten cel zrealizować, w marcu powołałam do życia fundację, której głównym celem jest właśnie prowadzenie szkoły. Wraz z Sylwią Krupińską-Szelugą stworzyłyśmy kameralną grupę w drugim etapie edukacji, aby krok po kroku stworzyć szkołę tak, jak należy. Mamy nadzieję, że zechcecie razem z nami budować nową, poza systemową jakość bezpiecznej edukacji w Olsztynie.